Kalendorinių švenčių edukaciniai užsiėmimai ,,Zanavykų muziejuje"

Margučių marginimas. Užsiėmimo metu dalyviai praktiškai ir teoriškai susipažįsta su šv. Velykų papročiais. Išgirsta apie Gavėnią, gamtos atbudimą, apie verbas ir Verbų sekmadienį, Didžiąją savaitę. Sužino apie margučių spalvas, natūralių dažų gamybą, marginimo techniką ir ornamentiką, jos simboliką. Sužino, kodėl reikia dovanoti ir mušinėti margučius. Praktinio užsiėmimo metu kiekvienas gali išbandyti raižymo (skutinėjimo) techniką, taip pat kiaušinį marginti karštu vašku.


Margas medinis margutis. Edukacinio užsiėmimo metu medinę rankų darbo kiaušinio formos figūrėlę dalyviai dekoruos liaudiškais ornamentais. Savo sukurtą medinį margutį, dalyviai galės išsinešti namo.


Margas vaškinis margutis. Edukacinio užsiėmimo metu kiaušinio formos vaškinę žvakelę dalyviai dekoruos liaudiškais ornamentais. Savo sukurtą vaškinį margutį, kaip dovaną, galės išsinešti namo.


Margas zuikutis, kaip velykinis margutis. Edukacinio užsiėmimo metu medinę rankų darbo zuikučio, vištytės ar gaidelio figūrėlę dalyviai dekoruos liaudiškais ornamentais. Savo sukurtą velykinę dekoraciją, dalyviai galės išsinešti namo.


Užgavėnių kaukių gamyba. Užsiėmimo metu dalyviai praktiškai ir teoriškai susipažįsta su Užgavėnių šventės papročiais, tradicijomis, pagrindiniais personažais. Praktinio užsiėmimo metu kiekvienas dalyvis gamina kaukę papjė mašė technika. Kuria originalias, tradicines Užgavėnių kaukes. Dalyviai gali naudotis jau nulipdytomis kaukių formomis, ant kurių klijuoja popieriaus skiautes ir toliau formuoja bei kuria savo personažus. Kruopštus darbas duoda puikių rezultatų.


Šiaudinių žaisliukų eglutei gamyba. Edukacinis užsiėmimas skirtas supažindinti su šiaudinių žaislų gamyba. Užsiėmimo metu mokiniai gamins žaislus, puoš eglutę šiaudine girlianda, žvaigždute, sužinos, kokią reikšmę turėjo ant eglutės pakabintas šiaudinis žaisliukas.

Dalyvių sk.: 10-25

Užsiėmimų trukmė: 2-3 val.

Kaina asmeniui: 2 eur.