Polimerinio molio edukacija ,,Zanavykų muziejuje"

Skirta vaikams nuo 8 m. ir suaugusiems. 

Tulpių-paukščiukų segės. Edukacinio užsiėmimo metu Zanavykų muziejuje bus kuriamos tulpės-segės, paukščiukai-segės. Tulpės ornamentas zanavykiškoje tekstilėje ir baldų puošyboje buvo itin svarbus, todėl ir edukaciniuose užsiėmimuose dalyviai susipažins su šio motyvo reikšme ir svarba. Darbas su polimeriniu moliu įtraukia, skatina kurti, improvizuoti. Nulipdę ir dekoravę faktūromis savo darbelius dalyviai juos keps krosnelėje, o iškepusius ir atvėsusius dekoruos ir suformuos galutinį papuošalo variantą. Edukacijų dalyviai šiuos užsiėmimus prilygina meditacijai. Suteikiamos visos priemonės, reikalingos edukacijai.
Baltų raštai ir ženklai. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai susipažins su baltų simbolika. Gautos žinios įkvėps užsiėmimo dalyvius šiuolaikinėms tradicinio ornamento ir ženklų interpretacijoms. Tai išreikšti padės kūryba su polimeriniu moliu ir keletu jo technikų. Pasirinkę norimą raštą ar ženklą, simbolį dalyviai sukurs savo polimerinio molio papuošalą – pakabutį ar amuletą. Edukacinio užsiėmimo turinys priklauso nuo dalyvių amžiaus.
Edukacinis užsiėmimas leidžia susipažinti su krašto praeities dvasine kultūra, giliau pažinti baltiškas šaknis, kartu išbandant naujas kūrybines galimybes – polimerinį molį.