Amatininkai

Daiva Jėčienė

+37065062672, [email protected]

 

Gediminas Jėčys

+37061242737, [email protected]

 

 

Daiva Jėčienė. Geografijos mokytoja Kriūkų mokykloje - daugiafunkciame cente. Mezga ir neria viską, ko tik gali norėti žmonės, ypač patinka nerti patalynės ir rankšluosčių nėrinius, kepuraites bei drabužius su tautiniais motyvais. Pagrindinis užsiėmimas - lėlių mezgimas. Darbai pasklidę po visą pasaulį nuo Australijos iki Kanados. Suvalkiečių pora - Zanavykų muziejuje, Aukštaitė - Toronto (Kanada) Tautinių lėlių muziejuje, pudelis - Kusų Šunų muziejuje Palangoje ir t.t...

 

Gediminas Jėčys. Dailiųjų medžio darbų dirbtuvių savinikas. Drožia viską - nuo raktų pakabukų iki didelių skulptūrų. Suvenyrai ir nedideli darbai keliauja po visą pasaulį, skulptūrų, koplytstulpių ir kryžių daugiausia Šakių r.

 

Abu gyvena Baraviškių k., Šakių r. Yra tautodailininkai, "Dailiaus" nariai, Panemunių regioninio parko produkto gamintojai. Dalyvauja amatų dienose mokyklose, demonstruoja savo amatus įvairiuose renginiuose: "Parbėg laivelis" ir Jūros šventė Klaipėdoje, Rudens ir Pavasario bei Kaziuko mugės Kaune, Joninės Jonavoje ir visur, kur kviečia.

 

Gali surengti apie 3 val. užsiėmimus tiek vaikams, tiek suaugusiems kartu su nedidele paroda: medžio drožyba ir žaislų ar suvenyrų gamyba.

 

Edvardas Mačaitis   

+37061575894, [email protected]

 

 

 

 

Kalvyste užsiima jau apie 20 metų.

 

Dalyvauja pleneruose, miestelių šventėse, parodose, taip pat kviečiamas į mokyklų amatų dienas.

 

Demonstruoja kalvystės amatą, atsiveža savo kalvę.

 

Gali atvykti bet kurią dieną iš anksto susitarus.

 

 

 

 

 

 

 

Genutė Bučiūnienė   

+37061533837, [email protected]

 

 

 

 

Karpo paveikslus, užuolaidėles, atvirukus.

 

Siuva ir siuvinėja dalmoniukus.

 

Taip pat skutinėja margučius.

 

Skutinėti išmokė tėvelis, o dabar skutinėja ne tik ji, bet ir jos dukra.

 

Taip pat gali pravesti edukacijas - užuolaidėlių karpymo ar margučių skutinėjimo. 

 

 

 

 

 

Valdas Paukštys

+37061091992

 

 

 

 

 

Aktyvia kūrybine veikla užsiima nuo 1986 metų.

 

Tautodailininkų sąjungos narys.

 

Dalyvauja kalvystės pleneruose, edukacijose, mugėse, tautodailininkų parodose, „Aukso vainiko“ diplomantas, yra surengęs 2 personalines parodas.

 

Drožia, kalviauja, daro rankdarbius iš odos.

 

Darbai saugomi Zanavykų muziejuje, privačiose kolekcijose.    

Meilutė Andriukaitienė
+37061578413, [email protected]


Gyvena Kudirkos Naumiestyje, Šakių rajone.
Daugiau kaip 20 metų karpo karpinius iš popieriaus. Taip pat karpo paveikslus, atvirukus, langų užuolaidėles, popieriaus darbelius įvairioms šventėms. Jos karpiniai įtraukti į Felikso Marcinkaus knygą "Lietuvos ir pasaulio popieriaus karinių menas". 2018 m. lapkričio 12 dieną suteiktas Tradicinių amatų (Popieriaus karpinių) meistro vardas. Nuo 2019 m. sausio 23 d. yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos (Kauno skyriaus) narė. Meilutė Andriukaitienė yra paruošusi dešimtis įvairių parodų rajone, respublikoje, užsienyje. Ji Kudirkos Naumiesčio "Varpo" nominacijos laureatė. Rašo ir vykdo įvairius tautinio paveldo - karpinių iš popieriaus projektus, veda edukacinius užsiėmimus, mokykloje vadovaua karpinių būreliui ir dirba su mokiniais.