Maršrutas patiks ieškantiems ramybės, gamtos ir naujų potyrių derinio taip pat šeimoms norinčioms trumpam ištrūkti iš miesto šurmulio.

Kelionę pradėsite lankydami Lekėčių bendruomenės moterų klubą. Jame pristatomos dvi kulinarinio paveldo edukacinės programos pasirinktinai: tradicinės, zanavykiškos duonos arba šakočio kepimo, kurių metu supažindinama su šakočio ar duonos istorija, receptūra, gaminimo procesais ir reikmenimis. Svečiai patys praktiškai dalyvauja kepimuose, minko duonutę ar pila tešlą ant volo, kurį patys suka virš kvepiančio malkų židinio. Edukacijų metu pristatomas gausus kulinarinio paveldo patiekalų stalas, žoliavimo paslaptys.


Po edukacinės programos iš Lekėčių vyksite į  XIX a. vid. įkurtą Zyplių dvaro ansambį. Įvertinsite Zyplių dvaro sodybą, aplankysite parodų erdves bei ekspozicijas, įrengtas dvaro centriniuose rūmuose bei buvusiose dvaro arklidėse. Susipažinsite su dvaro istorija.


Zanavykų muziejuje apžiūrėsite zanavykų krašto istorijos ir etnografijos ekspozicijas. Jose pristatomi senoviniai buities reikmenys, namų apyvokos daiktai, staliaus ir kitų meistrų darbo įrankiai. Retesni eksponatai: kuliamoji, dobilų sėtuvė, moglis, mangalis, kaparas, ubago lova, oliniai pelių spąstai, arklinė šiūpėlė.


Po pažinties su krašto istorija, lyg tikri didikai, restorane „Kuchmistrai“, išbandysite Dvarišką midaus degustaciją. Būsite pavaišinti 3 lietuviško midaus taurelėmis ir 3 kuchmistro priderintais užkandžiais.


Po apsilankymo Zyplių dvare, vyksite į nakvynės vietą – “Mockynės“ kaimo turizmo sodybą. Sodyba skaičiuoja netgi 200 metų. Ją supa dideli, gražiai prižiūrėti ir apželdinti gamtos plotai. Sodybos šeimininkai siūlo įvairias edukacines programas, pirtį ir baltišką masažą.


Antrąją kelionės dieną pradėsite Plokščių miestelyje. Čia aplankysite Vaiguvos upę - gatvę – tai ne tik įprastas upelis, bet ir turistų pamėgta pabraidžiojimo vieta bei gatvė, kuria dar ir dabar važinėja automobiliai. Taip pat nuvyksite į Šventaduobę – laikoma šventa vieta, o šalia trykštantis šaltinio vanduo turi ypatingų galių.


Vėliau vyksite į Gelgaudiškio dvarą. Tai XIX a. perlas Šakių rajono architektūrinio paveldo paletėje. Šiuose rūmuose išsaugota unikali interjero puošyba – secesija. 1972 m. šiame dvare filmuotas legendinis lietuvių filmas „Tadas Blinda“.


Aplankę Gelgaudiškio dvarą, vyksite skaniai papietauti ir degustuoti Kidulių krašto vyno „Vilkentoje“. Kavinė garsėja savo firminiais vynais, kurie jau pelnė ne vieną apdovanojimą, o vietos virtuvė stebina šiam regionui būdingais sočiais patiekalais.


Netoliese kavinės esantis nedidelis, bet jaukus Kidulių dvaras pakvies „pasivaikščioti“ dvaro istorijos koridoriais.


Iš Kidulių dvaro vyksite pasigrožėti įspūdingais Nemuno upės vaizdais nuo Sudargo piliakalnių, kurie vis dar mena lietuvių kovas su kryžiuočiais. Sudargo miestelis žymus knygnešių išmintais keliais ir tuo, kad čia gyveno žymiojo rašytojo Džeromo Selindžerio protėviai.


Po apsilankymo Sudarge vyksite į Panemunių regioninio parko lankytojų centrą. Čia pamatysite ekspoziciją "Nemunas ir gyvenimas prie jo", naršysite išmaniuose terminaluose, pereisite per sielius, išgirsite panemunės gyvūnus bei paukščius, plauksite valtimi...

MARŠRUTAS: Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTOS PRIVILEGIJOS:  

1. Šakočio arba duonos kepimo edukacinė programa Lekėčių bendruomenės moterų klubo namuose;
2. Zyplių dvaro ansamblis: Zyplių dvaras, Zanavykų muziejus, Kuchmistrų restoranas ir Dvariška midaus degustacija;
3. Nakvynė kaimo turizmo sodyboje "Mockynė";
4. Plokščių miestelis;
5. Gelgaudiškio dvaras;
6. Kavinė - vyninė "Vilkenta";
7. Kidulių dvaras;
8. Sudargo piliakalnių kompleksas;
9. Panemunių regioninio parko lankytojų centras.

• Turistinių paslaugų katalogo pateikimas;

• Konsultavimas pasirenkant/keičiant lankomus objektus ir paslaugas;

• Individualaus ir optimalaus maršruto parinkimas laiko/atstumo atžvilgiu;

• Turizmo objektų lankymo laiko rezervacija;

• Suvenyrų katalogo pateikimas išankstiniam užsakymui;

• Sutarties užtikrinančios paslaugų suteikimą pasirašymas;

• Profesionalaus gido paslaugos užsakymas

• Pasitikimas atvykus;
• Visapusiška pagalba ekskursijos metu;

• Suvenyrų pristatymas į autobusą;

• Galimybė apmokėti dalimis;

• Viena sąskaita;

 

UŽSAKYTI GALITE: Tel.: +37063747773 arba el. p. [email protected]