Maršrutas patiks ieškantiems ramybės, gamtos ir naujų potyrių derinio taip pat šeimoms norinčioms trumpam ištrūkti iš miesto šurmulio.

Kelionę pradėsite nuo XIX a. vid. įkurto Zyplių dvaro ansamblio. Įvertinsite Zyplių dvaro sodybą, aplankysite parodų erdves bei ekspozicijas, įrengtas dvaro centriniuose rūmuose bei buvusiose dvaro arklidėse. Susipažinsite su dvaro istorija.


Zanavykų muziejuje apžiūrėsite zanavykų krašto istorijos ir etnografijos ekspozicijas. Jose pristatomi senoviniai buities reikmenys, namų apyvokos daiktai, staliaus ir kitų meistrų darbo įrankiai. Retesni eksponatai: kuliamoji, dobilų sėtuvė, moglis, mangalis, kaparas, ubago lova, oliniai pelių spąstai, arklinė šiūpėlė.


Po pažinties su krašto istorija, lyg tikri didikai, restorane „Kuchmistrai“, išbandysite Dvarišką midaus degustaciją. Būsite pavaišinti 3 lietuviško midaus taurelėmis ir 3 kuchmistro priderintais užkandžiais.


Po apsilankymo Zyplių dvare, vyksite į Šakius – dr. Vinco Kudirkos miestą. Čia išvysite ne tik jam skirtą skulptūrą, kuri stovi toje pačioje vietoje, kaip ir kadaise stovėjo jo trobelė, bet ir galėsite išgirsti žymiuosius Šakių kariliono varpus, pamatyti garsiąją Šakių skulptūrą „Simboliai laike“ bei miestą sergintį juodvarnį.


Vėliau vyksite į dar vieną Šakių rajone esantį dvarą – Gelgaudiškio dvarą. Tai XIX a. perlas Šakių rajono architektūrinio paveldo paletėje. Šiuose rūmuose išsaugota unikali interjero puošyba – secesija. 1972 m. šiame dvare filmuotas legendinis lietuvių filmas „Tadas Blinda“.


Nakvynei apsistosite Margiškių dvare esančiame netoli Sudargo piliakalnių. Tai puiki vieta norintiems erdvios aplinkos, malonaus aptarnavimo. Sodyba – gražiai gėlėmis ir dekoratyviniais augalais apželdinta teritorija su atskira pavėsine sodybos krašte.


Pageidaujant, vakarą praleisti rekomenduojame kavinėje – vyninėje „Vilkenta, esančioje netoli nakvynės vietos. Kavinė garsėja savo firminiais vynais, kurie jau pelnė ne vieną apdovanojimą, o vietos virtuvė stebina šiam regionui būdingais sočiais patiekalais. Galima užsisakyti ir mini vynų degustaciją – „Vilkentos“ iššūkį vyno mylėtojams ir skonių žinovams.


Antrą dieną pradėsite besigrožėdami įspūdingais Nemuno upės vaizdais nuo Sudargo piliakalnių, kurie vis dar mena lietuvių kovas su kryžiuočiais. Sudargo miestelis žymus knygnešių išmintais keliais ir tuo, kad čia gyveno žymiojo rašytojo Džeromo Selindžerio protėviai.


Aplankę Sudargą, vyksite į nedidelį ir jaukų Kidulių dvarą. Jame puoselėjama kultūra, veikia biblioteka, įrengta koklių ir plytų ekspozicija.


Susipažinę su Šakių krašto dvarais, kelionės pabaigoje vyksite išbandyti visiškai kitokios, valstietiškos edukacinės programos. Ritinių bendruomenės „Sūrių namuose“ dalyvausite kaimiško sūrio gaminimo procese, mušite sviestą mediniame muštuvyje. Vėliau ragausite išrūgų giros ir dviejų rūšių sūrius su sviestu ir uogiene. Vaišinsitės žolelių arbata.

MARŠRUTAS: Į KAINĄ ĮSKAIČIUOTOS PRIVILEGIJOS:  

1. Zyplių dvaro ansamblis: Zyplių dvaras, Zanavykų muziejus, Kuchmistrų restoranas ir Dvariška midaus degustacija;
2. Šakių miestas;
3. Gelgaudiškio dvaras;
4. Nakvynė Margiškių dvare;
5. Kavinė - vyninė "Vilkenta" (pageidaujant);
6. Sudargo piliakalnių kompleksas;
7. Kidulių dvaras;
8. Ritinių bendruomenės "Sūrių namai".

• Turistinių paslaugų katalogo pateikimas;

• Konsultavimas pasirenkant/keičiant lankomus objektus ir paslaugas;

• Individualaus ir optimalaus maršruto parinkimas laiko/atstumo atžvilgiu;

• Turizmo objektų lankymo laiko rezervacija;

• Suvenyrų katalogo pateikimas išankstiniam užsakymui;

• Sutarties užtikrinančios paslaugų suteikimą pasirašymas;

• Profesionalaus gido paslaugos užsakymas.

• Pasitikimas atvykus;
• Visapusiška pagalba ekskursijos metu;

• Suvenyrų pristatymas į autobusą;

• Galimybė apmokėti dalimis;

• Viena sąskaita.

 

UŽSAKYTI GALITE: Tel.: +37063747773 arba el. p. [email protected]