Šakių kraštas kviečia pažinti, atrasti, išgirsti, pajausti minant dviračio pedalus.

Keliaudami pamatysite Šakių miestą, Plokščiuose esančią Šventaduobę, Vaiguvos upę – gatve, Gelgaudiškio dvarą ir parką. Mindami dviračio pedalus grožėsitės išpuoselėtomis zanavykų sodybomis ir derlingomis lygumomis, nes Zanavykų kraštas darbščių rankų puoselėjamas, didžius laikus nuo senovės iki pat šiandienos menantis.

MARŠRUTAS:

  1. Šakiai – Zanavykijos sostinė (1 val.)Kelionę pradėsite Šakių miesto širdyje – skvere, kuriame puikuojasi vienintelis Lietuvoje atviroje aikštėje esantis karilionas.
  2. Plokščiai – Šventaduobė ir Vaiguvos upė – gatvė (1,5 val.)Plokščiuose Vaiguvos upė-gatvė yra vienintelė tokia Europoje. Tai neįprastas upelis, nes vietiniai gyventojai savo namus automobiliu pasiekia tik juo važiuodami. O dabar čia puoselėjama ir fotomenininkų parodų erdvė.
  3. Gelgaudiškio dvaras ir parkas (1,5 val.)Gelgaudiškio dvaro rūmuose išsaugota unikali interjero puošyba – secesija. Atstatytos ir originalios krosnys. Dvaro parkas didžiausias Užnemunėje su sidabrinių klevų alėja, pažintiniu taku ir šaltiniu.
  4. Grįžimas į Šakius.

Maršruto ilgis 45 km. Trukmė 6-7 val. Maršrutą ir laiką galima koreguoti.

Yra galimybė užsakyti pietus kelionės metu – Plokščiuose (piknikas poilsiavietėje arba užsakomas ir atvežamas pikniko krepšelis, maistas bendruomenės namuose).

Dviračius reikia turėti savo. Galima užsakyti dviračių atvežimo ir parvežimo paslaugą (kaina priklauso nuo atstumo).

Gido paslauga visai grupei 150 eurų.

Gidė Birutė Bendoraitienė

UŽSAKYTI GALITE: Tel.: +37063747773 arba +37068726266 el. p. [email protected]