Sausio
30 d.

Tarptautinė aktyvaus laisvalaikio ir turizmo paroda Adventur 2024


Jau tapo tradicija, kad tarptautinėje aktyvaus laisvalaikio ir turizmo parodoje Adventur, Šakių TVIC dalyvauja kartu su visais Suvalkijos apskrityje veikiančiais turizmo informacijos centrais: Vilkaviškio, Marijampolės, Kazlų Rūdos ir Kalvarijos. Ne išimtis ir šie metai – praėjusį savaitgalį Lietuvos kongresų rūmuose „Litexpo“ praūžusioje parodoje Adventur 2024, viso Suvalkijos regiono lankytinus objektus pristatančius turizmo profesionalus buvo galima rasti viename stende.

Šių metų parodos tema – Menas patirti. Stengiantis žengi koja kojon su naujausiomis technologijomis, stebint rinką ir mus supančią aplinką, buvo pastebėta, kad pastaruoju metu vis aktualesnis tampa dirbtinis intelektas. Jis nejučiomis įsilieja į mūsų gyvenimus, jo pagalba kuriami tekstai, jis naudojamas norint pritaikyti patrauklius vizualinius sprendimus. Dėl to būtent šiais metais buvo nuspręsta pasmalsauti, o kaip gi tas dirbtinis intelektas mato mūsų krašto turistinius objektus? Kokias patirtis jis siūlo išryškinti turistams? Dirbtinio intelekto pagalba buvo sugeneruotas futuristinis atskiromis stilizuotomis savivaldybių salomis dekoruotas Suvalkijos regiono turistinį potencialą pristatantis parodos stendas, kviečiantis - „Susitikime ateities Suvalkijoje“.

Vykti į Vilnių paskutinį sausio mėnesio savaitgalį ir kartu su Šakių TVIC komanda konsultuoti parodos lankytojus sutiko keletas rajono turistinių paslaugų teikėjų ir krašto gidžių. Rita Bartkutė Dėdinienė ir Monika Būblaitytė, kaip tikros Šakių rajono ambasadorės, turizmui neabejingus lankytojus supažindino su Zanavykijos perliukas. Mūsų krašto turistinių paslaugų teikėjų gausa didžiavosi, su parodos lankytojais bendravo, kvietė atvykti Zanavykų muziejaus direktorė Rima Vasaitienė ir netgi 3 jos vadovaujamo kolektyvo merginos. Kartu su gausybe jų vykdomų veiklų, parodos lankytojams buvo pristatyta ir nauja edukacinė programa „Smetonos pėdomis“. Ji labai puikiai siejasi su restorano „Kuchmistrai“ organizuojama taip pat nauja „Smetoniškos virtuvės degustacija“. Nors šiais metais restorano atstovai parodoje nedalyvavo, bet Šakių TVIC‘ui įdėjo lauktuvių – šokoladukų, kurių QR kode parodos lankytojai rado visą informaciją apie restoraną, jų teikiamas paslaugas ir specialią nuolaidą apsilankymui naujausioje degustacijoje. Kartu su Šakių TVIC parodoje dalyvauti ir Vinco Kudirkos muziejų atstovauti vyko muziejaus vedėja Vida Palionienė ir edukatorius Aurimas Kanapkis. Bitininkystės ūkio „Saldūs ūsai“ šeimininkai lankytojams pasakojo apie jų ūkyje organizuojamas edukacines programas ir džiaugėsi tuo, kad nuo šių metų jau gali priimti netgi 40 turistų vienu metu.

Suvalkijos stendas parodoje sulaukė gausybės lankytojų besidominčių krašto turistiniais maršrutais ir paslaugas teikiančiais objektais. Taip pat pagyrų dėl inovatyvaus, akį traukiančio stendo dizaino. Šakių TVIC surinkta komanda parodos metu sulaukė ir ypatingų svečių – Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius kartu su padėjėja Vaida Skaizgiriene ir švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausia specialiste Asta Kėvelaityte atvyko ne tuščiomis. Atvežė Šakių miestą reprezentuojančių šokoladukų, kurie džiugino susidomėjusius Zanavykų kraštu ir stabtelėjusius prie Suvalkijos stendo Šakių TVIC stalelio lankytojus. LR Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sakė, kad puikiai žino Šakių kraštą, mat jos sutuoktinis kilęs iš Kudirkos Naumiesčio. Beata Nicholson ir Vytaras Radzevičius taip pat su malonumu stabtelėjo trumpam pašnekesiui prisimindami įvairių laidų filmavimus Šakiuose…

Adventur paroda - tai ne tik galimybė pritraukti kuo daugiau lankytojų į Zanavykiją, supažindinti juos su turimais lankytinais objektais ir juose teikiamomis paslaugomis. Tai ir anksčiau užsimezgusių draugysčių palaikymas su jau čia apsilankiusiais, susitikimai su kolegomis ir ateities planų kūrimas, naujų pažinčių ir kontaktų užmezgimas su kelionių organizatoriais, žurnalistais ir verslo partneriais. Šiais metais Šakių TVIC kolektyvas, nelaužydamas nusistovėjusios tradicijos, parodos metu dalyvavo turizmo mainuose B2B, kurių metu krašto turistinių paslaugų teikėjus rekomendavo įtraukti į artimiausius kelionių planus turizmo srities profesionalams iš visos Lietuvos, kvietė į informacinius turus, kurie numatomi organizuoti pavasarį, kai jau bent truputį atšils ir keliauti bus dar smagiau.