Vasario
07 d.

Nacionalinės žiniasklaidos atstovai Šakių rajone


Vasario 5 d. Šakių rajone lankėsi nacionalinės žiniasklaidos atstovai iš lrytas.lt ir delfi.lt portalų, savaitraščio "Savaitė", LRT radijo laidų „Atrask Lietuvą“ ir „Gimtoji žemė“.

Rytas Šakiuose prasidėjo susitikimu su Šakių rajono savivaldybės meru Raimondu Januševičium ir pokalbiu jo kabinete. O po to, pasiskirsčius į atskiras grupes, žurnalistai ir juos lydinčių asmenų grupės išvyko į dienos trukmės infoturą po Šakių rajono kultūros, turizmo, švietimo ir verslo įmones.

Žiniasklaidos atstovų susitikimas su Šakių rajono savivaldybės meru Raimondu Januševičium (nuotr. Šakių TVIC)

Tiek didelių verslo įmonių, tiek smulkių, jaunų verslų kūrėjai ar turizmo paslaugų teikėjai savo drąsiomis idėjomis ir vykdomomis veiklomis keičia Lietuvą. Tokių iniciatyvių ir veiklių žmonių savo krašte turime ir mes. Todėl infoturo dalyviams buvo suplanuota itin aktyvi, visapusiškai įdomi ir produktyvi diena Šakių rajone.

Naujienų portalo lrytas.lt projekto „Verslo genas“ žurnalistė kalbino jaunus arba vos keletą metų Šakių rajone veiklas vykdančius verslininkus. Lietuvos ryto projektas „Verslo genas“ yra skirtas ne tik paskatinti prie Lietuvos kūrimo prisidedančius žmones, supažindinti visuomenę su jų verslais, bet ir apdovanoti juos už įkvėpimą, pavyzdį ir svarų indėlį šaliai. Tikimės, kad bent vienas mūsų krašto jaunasis verslininkas bus pastebėtas ir apdovanotas.

 Interviu su vaškuotų drobelių gamyba užsiimančia Julija Mozūrevičiūte. Preknis ženklas "PlanBee". (nuotr. Šakių TVIC)

Delfi.lt portalo žurnalistė kalbino didelių, daug darbuotojų turinčių ir jau senokai veiklas vykdančių įmonių atstovus ir direktorius.

LRT radijo laidoje „Atrask Lietuvą“ netolimoje ateityje išgirsime pokalbius su Šakių rajono švietimo, kultūros ir turizmo atstovais. Žurnalistė Jolanta Jurkūnienė lankėsi Kudirkos Naumiestyje. O laidoje „Gimtoji žemė“ girdėsime tiek krašto ūkininkų, tiek jaunų verslininkų, tiek turizmo srities atstovų balsus, kurie ir yra tikrieji mūsų Lietuvos, gimtosios žemės puoselėtojai ir patriotai.

Savaitraščio „Savaitė“ žurnalistė kalbino įvairių sričių atstovus. Tačiau labiausiai ją domino į Šakių kraštą dirbti grįžusių specialistų istorijos. Ji lankėsi Šakių ligoninėje, kalbino ligoninės vadovą Igną Sadauską, Šakių „Varpo“ mokykloje – matematikos mokytoją Eglę Rutkauskaitę. Taip pat gerai žinomą verslininką Arūną Tarnauską, restorano "Kuchmistrai" vadovę Jolitą Briedę, Šakių cirko mokyklos vadovę Itaną Januševičienę ir kt.

                    

Interviu su restorano "Kuchmistrai" vadove Jolita Briede (nuotr. Šakių TVIC)                   Interviu su Šakių cirko mokyklos vadove Itana Januševičiene (nuotr. Šakių TVIC)

Po aktyvios ir darbingos dienos visi infoturo dalyviai susirinko į Zanavykų muziejų, kur buvo sudarytos sąlygos susipažinti su Zanavykų krašto istorija, muziejus vykdomomis veiklomis ir edukacinės programos Zuikio lauktuvės išbandymui. Jos metu žiniasklaidos atstovai kepė zuikio pyragą.

Infoturo metu buvo suorganizuota begalė produktyvių susitikimų, paimta daug sklandžių ir informatyvių interviu. Belieka tikėtis gerų ir naudingų straipsnių tiek mūsų krašto jauniems, tiek ilgamečiams verslams ar turizmo paslaugas teikiančioms įstaigoms.