Birželio
18 d.

Laidos "Maisto kelias" filmavimas Šakių rajone


Praėjusią savaitę keletas Šakių rajono turistinių objektų tapo tikromis filmavimo aikštelėmis. Šakių TVIC iniciatyva buvo suorganizuotas laidos „Maisto kelias“ filmavimas.

„Maisto kelias“ – tai vasaros kulinarinių kelionių bei atradimų projektas, kuris Šakiuose filmuojamas jau ketvirti metai iš eilės. Šio sezono vedėjų vairas patikėtas puikiai visiems žinomiems žmonėms: charizmatiškajam aktoriui bei renginių vedėjui Dariui Petkevičiui, energingajam baleto šokėjui, choreografui Jurijui Smoriginui, verslininkui, mūsų kraštiečiui, kilusiam iš Sudargo miestelio - Laurynui Suodaičiui! Visi kartu jie leidžiasi į neįtikėtiną vasaros nuotykį, žiūrovams pristatydami įdomiausias ir gražiausias vietas Lietuvoje, kurias aplankyti šią vasarą yra privalu!

Filmavimo grupė darbą Šakių rajone pradėjo susitikimu su Šakių rajono savivaldybės meru Raimondu Januševičiumi vienoje vaizdingiausių, tiek archeologine, tiek kultūrine prasme svarbių vietų – ant Sudargo piliakalnių. Kadaise čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais, o šiandien į neaprėpiamus tolius žvalgosi išlikę dar ryškūs piliakalnių didybės ženklai ir akis džiugina nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juostos mėlynė. Meras laidos vedėjams papasakojo apie Lietuvai svarbias asmenybes, kilusias iš Šakių krašto, pristatė turistinį potencialą, supažindino su perspektyvomis ir ateities planais.

Ir kaip gi būsimiems laidos žiūrovams neparodyti upių tėvo Nemuno, kai vaikštai jo pakrante? Tuo labiau, kai turistinio sezono metu Nemuno upe, ties Šakių rajonu, plaukioja užsakomasis laivas „Bisena“.

Laivas „Bisena“ puikiai tinka įvairioms asmeninėms pramogoms, sukaktims paminėti, šeimos šventėms ar draugų susibūrimams. Jis dažnai papildo jaunavedžių fotosesijų objektų sąrašą. Plukdo ir turistus suteikdamas galimybę pamatyti panemunės miestelius. Na, o laidos filmavimo dieną „Maisto kelias“ komanda vandeniu keliavo nuo Sudargo piliakalnių iki Gelgaudiškio. Laivo kapitonas pristatė galimas užsisakyti paslaugas laive, o šefas vaišinio laivo denyje ruoštais gardžiais grilio patiekalais.

Prisišvartavus Gelgaudiškio prieplaukoje, filmavimo komanda patraukė didingus laikus menančių ir naujam gyvenimui prieš dešimtmetį atgimusių Gelgaudiškio dvaro rūmų link. Tai XIX a. perlas Šakių rajono architektūrinio paveldo lobyne. Dvaras siūlo pažintines ir teatralizuotas ekskursijas, edukacines programas bei itin malonius pasivaikščiojimus po dvaro parką. Čia galima atrasti ne tik nuostabią sidabrinių klevų alėją, kuri grožiu stebina įvairiais metų laikais, bet ir kitus dvaro ansamblio pastatus. Viename iš jų šią vasarą duris atvėrė restoranas „Dvaro sodas“, kitame - pradėtos teikti apgyvendinimo paslaugos.

Susipažinus su Gelgaudiškio dvaru, laidos „Maisto kelias“ filmavimo komanda, lydima Šakių TVIC, keliavo į kitą įstabaus grožio Zyplių dvaro ansamblį. Jo teritorijoje veikiančiame restorane „Kuchmistrai“ buvo pristatytas itin aukštos kokybės Šakių rajone, Masevičių ūkyje gaminamas prekinio ženklo „Masa“ kanapių aliejus ir kita produkcija iš kanapių. Anot gamintojų – šis kanapių aliejus bene vienintelis toks kokybiškas Lietuvoje ir, ko gero, Baltijos šalyse. Tai ne tik sveikas produktas vartojimui, bet ir puiki lauktuvė grįžtantiems turistams iš Šakių krašto parvežti namiškiams.

Na, ir saldžioji laidos „Maisto kelias“ nata - konditerijos gaminių įmonė „Rugelis”. Jų gaminiai išskirtinai rankų darbo, pripažinti kaip tautinio paveldo produktai, o „Karališkas šakotis” buvo apdovanotas ,,Agro Balt“ aukso medaliu. „Rugelis” taip pat yra gavęs aukso apdovanojimus už ,,Metų gaminį“ ir yra nominuotas „Rinkis prekę lietuvišką” kategorijose, kuriuose irgi pelnė pirmas vietas. Laidos vedėjai filmavimo metu gavo progą pabandyti kepti šakotį mobilioje krosnyje ir degustuoti gardžiausius „Rugelis“ kepinius.

Nepraleiskite, laida „Maisto kelias“ TV3 televizijos eteryje iš Šakių krašto – liepos 20 d. 9 val.