Balandžio
26 d.

Informacinis turas turizmo profesionalams


Kviečiame šalies turizmo profesionalus į svečius pas Zanavykus! Pažintinio informacinio turo metu supažinsime su Šakių rajono turizmo naujienomis 2023 metų kelionių sezonui.

Informacinio turo data: gegužės 10 d.

Programa:
10.00 val. Susitikimas Lekėčiuose, Pušyno g. 18A. Paliksime automobilius ir toliau visi kartu vyksime užsakytu autobusu. Kelionės metu lydės turizmo vadybininkė ir gidė Birutė Bendoraitienė.

10.00–10.30 val. planus ir veiklas 2023 m. pristatys Lekėčių bendruomenės moterų klubo „Kulinarinio paveldo namai“, kurie jau daugelį metų stebina atvykstančius svečius, atstovės. Sužinosite apie vykstančias edukacijas, hidrolatų ir arbatų gamybos paslaptis. Gerdami rytinę arbatėlę padegustuosime Lekėčių miškuose surinktų gėrybių.

11.00–11.30 val. Žemosios Panemunės dvaras. Bundantis dvaras pristatys dar tik pradedamas savo veiklas. Čia svečius pasitiks žydintis 660 obelų sodas. Šeimininkai mielai dalysis dvaro istorija ir kvies netradiciškai iškylauti žydinčiame sode. Nuo Žemosios Panemunės piliakalnio pasižvalgysime į Nemuno apjuostas lankas.

12.00–12.30 val. „Saldūs ūsai“ – tai jaunas ir veržlus šeimos ūkis. Šeimininkai pakvies užsukti į bitininko dirbtuvėlę, supažindins su vedamomis edukacijomis ir bičių produktais.

13.00–15.00 val. Zyplių dvaro kompleksas. Čia išpuoselėtoje teritorijoje turistų lauks Zanavykų muziejus ir naujas, pirmąjį sezoną kviečiantis Amatininkų namas, Zyplių dvaro ansamblis, restoranas „Kuchmistrai“, viešbutis "Zyplių dvaro Oficina". Supažindinsime su šių metų naujienomis, pietausime ir diskutuosime.

15.30–16.00 val. Gelgaudiškio dvaras. Ant vaizdingo Nemuno šlaito įsikūrę, didingus laikus menantys Gelgaudiškio dvaro rūmai naujam gyvenimui atgimė 2012 m. Tai XIX a. perlas Šakių r. architektūrinio paveldo lobyne. Šiuose rūmuose išsaugota unikali interjero puošyba – secesija. Dvaras siūlo net šešias skirtingo pobūdžio ekskursijas bei itin malonius pasivaikščiojimus po dvaro parką. Dvaro ponia Diana atskleis Jums jau prasidėjusio sezono naujoves.

16.30–17.30 val. Sudargas. Kaip sako patys sudargiečiai, jie gyvena „Pasaulio pakrašty, bet Dievo užanty“, mielai dalinasi savo apylinkių gamtos grožiu pasakodami istorijas ir legendas. Ar jau matėte paminklą Dž. Selindžeriui? Jei taip, tai tikrai dar nedalyvavote edukacinėje programoje „Grybavimas ant Sudargo piliakalnių“. Vietinė gidė Valerija pristatys šio sezono planus.

18.00–18.30 val. Sugrįžtame į Lekėčius. Išvykimas.

Kiekvienas informacinio turo dalyvis gaus VšĮ „Šakių turizmo ir verslo informacijos centras“ įgyvendinto projekto „Turistinio leidinio „Šakiai. Pažink. Paragauk. Pajusk“ leidyba“ metu išleistą Šakių rajoną, turistinius išteklius ir turistinių paslaugų teikėjus pristatantį leidinį.

Projektas vykdomas pagal Šakių krašto vietos veiklos grupės VPS priemonę „Vietos bendruomenių aktyvinimas ir telkimas per Zanavykų krašto kultūros savitumo išsaugojimą ir tradicijų tęstinumą“ Nr. LEADER-19.2-SAVA-4, patvirtintą Šakių krašto vietos veiklos grupės valdybos sprendimu Nr. VVG-VALD-2021-6. Finansavimas: EŽŪFKP ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos.

 

Registracija informaciniame ture yra būtina iki gegužės 3 d.

Tel. nr. +370 687 26266
El. p. [email protected]