Balandžio
30 d.

Informacinis turas Šakių rajone šalies turizmo profesionalams


Informacinis turas Šakių rajone šalies turizmo profesionalams įvyko balandžio 26 dieną. Svečius pasitikome pasiruošę, su šypsenomis ir, kaip patys pokštavome – nepagailėję sumokėti už pavasariškai šiltą orą, kuris maloniai nuteikė tiek mūsų svečius, tiek mūsų krašto turizmo paslaugų tiekėjus. Infoture dalyvavo 27 dalyviai iš visos Lietuvos – gidai bei turizmo organizatoriai, turizmo agentūrų atstovai iš Šiaulių, Joniškio, Švenčionių, Vilniaus, Kauno. Nudžiugome, kad zanavykų kraštu domisi vis platesnės geografijos turizmo profesionalai.

Šių metų pažintinio informacinio turo tema - „TAUTINIS ATGIMIMAS“, pagrindinė kryptis - Kudirkos Naumiestis. 
Svečius pasitikome sakydami: „Sveiki atvykę į poniškų  privilegijų kraštą, kur jūsų laukia rinktiniai maršrutai ir nepamirštamos patirtys!“ Šįkart turizmo profesionalams sudėliojome maršrutą, kuris prasidėjo sutikimo pusryčiais restorane Kuchmistrai. Dalyvius pasveikino vicemeras Darius Jakavičius. Jis, kaip istorijos žinovas, ryškiai ir taikliai atskleidė zanavykų krašto reikšmę Lietuvos tautiniam atgimimui. 

Švietimo, sporto ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojos Eglės Plančiūnienės kvietimas turistinio sezono metu lankyti „Beatričės vasaros“ festivalio koncertus sulaukė ypač didelio susidomėjimo. Eglės kalbą dar labiau sustiprino restorano Kuchmistrai vadovės Jolitos idėja/pasiūlymas - pikniko krepšelis, kurį galima rezervuoti iš anksto prieš koncertus. Dalyvius sužavėjo ne tik idėja, bet ir krepšelio sudėties gardumynai. O, kad pristatomi jie nebūtų tik tuščiais žodžiais, restorano kuchmistras Artūras nustebino svečius pavaišindamas tobulo skonio beigeliu, kurį pagamino su meile.

O kaip gi tautinis atgimimas be Griškabūdžio ir Jono Jablonskio tėviškės - muziejaus. Mūsų krašto gidė, istorijos mylėtoja Virginija Merčaitienė kvietė apsilankyti Jablonskynėje, neaplenkiant ir Griškabūdžio.
 
Išklausę gundančių pasakojimų apie artimiausius renginius Šakių rajone, sužinoję Šakių rajono turizmo naujienas 2024 metų kelionių sezonui, susipažinę vieni su kitais, apžiūrėję restoraną Kuchmistrai ir apsilankę Zyplių dvaro Oficina 4* viešbutyje, keliavome į Zanavykų muziejaus Amatininkų namą. Jame geros dienos linkėjo muziejaus direktorė Rima Vasaitienė, o edukatorė Aldona Plaušinienė, kaip tikra stotinga zanavykė kvietė viską išbandyti ir papasakojo, kokios veiklos galimos Zanavykų muziejuje atvykus su turistų grupe.

Informacinio turo dalyvių kelias toliau driekėsi Kudirkos Naumiesčio link. Apsilankymas Vinco Kudirkos muziejuje prasidėjo rimta ekskursine programa su gidu Aurimu Kanapkiu, vėliau lyg iš niekur edukatorės Kristina ir Ingrida pradėjo fotografuoti  infoturo grupės dalyvius ir dalinti jiems dokumentus su kreditais. Tuomet visi suprato, kad čia vyksta ne šiaip įprasta, tačiau teatralizuota ekskursija tikrų tikriausioje pasienio teritorijoje. Jos metu buvo nusikelta daugeliu metų atgal, o intriga - „kas toliau“ išliko bent 2 valandas: štai už Vinco Kudirkos paminko žandaras vaikščiojo, kur buvęs kur nebuvęs prisistatė miesto burmistras (pasisveikinti ir pasidžiaugti svečiais atėjo Kudirkos Naumiesčio seniūnas Edvardas Belevičius), vienam iš svečių teko gabenti kontrabandą, pardavinyčioje buvo galima įsigyti apelsinų ir kitų kontrabandinių prekių, pasienio punkte žandarai tikrino dokumentus ir galiausiai praleido į pro sieną. Bet ne visus taip iš karto, tiems, kurie pasirodė įtartini, teko ir kyšį bandyti įduoti...


Intrigai kiek atslūgus, toliau ekskursija tęsėsi palei Širvintos upę. Stabtelėjome prie paminklo, skirto Melno taikai įprasminti. Vėliau apsilankėme neobarokinėje Kudirkos Naumiesčio Šv. Kryžiaus Atradimo ir Išaukštinimo bažnyčioje. Ji tiesiog apžavėjo visus infoturo dalyvius savo grožiu ir didybe.

Pasivaikščioję, papramogavę ir daug naujo sužinoję, skubėjome į kavinę „Valjona“. Pietūs buvo unaravi – cepelinai pagal p. Almos Adamkienės receptą. Na, o desertui - naumiestietės Loretos Adomaitienės keptas skanėstas - šokoladinė eglutė.
Pasistiprinę toliau tęsėme pažintį su Kudirkos Naumiesčiu. Aplankėme prie pat kavinės „Valjona“ esantį liaudies skulptoriaus Prano Sederevičiaus skulptūrų ansamblį. Pagerbėme Lietuvos Tautiškos giesmės autorių Vincą Kudirką uždegdami žvakelę ant jo kapo Meištų kapinėse.

Tautiniam atgimimui svarbus ir Šakių miestas. Ekskursijos po Šakius metu krašto gidė Julija infoturo dalyvių dėmesį atkreipė į čia dirbusių ir nepriklausomą Lietuvą kūrusių žmonių asmenybes. 

Truputį pavargę, tačiau praturtėję žiniomis apie Zanavykų kraštą, grįžome į pirminę susitikimo vietą ir atsisveikinome pažadėję dar tikrai susitikti.

Taigi, Šakių TVIC oficialiai pradeda 2024 –ųjų metų vasaros turizmo sezoną! Su nekantrumu laukiame atvykstančių svečių – pavienių keliautojų, šeimų ir draugų kompanijų, darbo kolektyvų, bendruomenių, trečiojo amžiaus universitetų studentų...

Šio renginio metu dar kartą įsitikinome, kad svarbiausias Zanavykijos išteklis yra geri žmones, kurie skyrė laiko, dalinosi savo sukurtais produktais, didžiavosi puoselėjamais turistiniais objektais. 
Ačiū sakome mūsų partneriams, turizmo tiekėjams ir visiems prisidėjusiems prie infoturo organizavimo!