Vasario
06 d.

ADVENTUR 2023


Kaip ir kasmet, taip ir šiais metais, sausio mėnesio pabaigoje, Vilniaus parodų rūmuose Litexpo vyko turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda Adventur 2023.

Galima tik pasidžiaugti, kad Šakiai didžiausioje nacionalinėje turizmo parodoje pasirodo vis geriau. Šiais metais Šakiai prisistatė Suvalkijos stende kartu su Marijampolės, Kalvarijos, Vilkaviškio ir Kazlų Rūdos turizmo ir verslo informacijos centrų atstovais. Toks dalyvavimo parodoje formatas lankytojams leido patogiau „rasti“ visus Suvalkijos turistinių paslaugų teikėjus vienoje vietoje, gauti konsultacijas apie juos, susidaryti įspūdį, ką verta aplankyti, kur nakvoti, ką būtina paragauti. Buvo teikiama pagalba parodos lankytojams planuojantiems vienos dienos maršrutus ir keliones su nakvyne norint geriau pažinti Zanavykiją ar visą Suvalkijos regioną. Taip pat buvo konsultuojama ką rinktis moksleiviams su kultūros pasu.

Šiais metais Suvalkijos stende buvo galima pastebėti krašto turistinių objektų gausą ir įvairovę. Šakiai akcentavo dvarišką ir zanavykišką turizmą, tautinio atgimimo temą, gamtinio turizmo įvairovę ir urbanistikos temą. Iš anksto paruoštus kelionių maršrutų lankstinukus labai noriai dalinosi pavieniai lankytojai, o ir kelionių organizatoriams jie buvo itin aktualūs, kaip „sufleriai“ turistinių maršrutų Šakių kryptimi planavimui.

Pirmą kartą Adventur parodos istorijoje buvo organizuota „Draugystės valanda“. Jos metu parodos dalyvių stenduose vyko degustacijos, koncertai, edukacijos... Šakiai kvietė į pažintį su Istorine zanavykų virtuve. Šakių stende „Draugystės valandos“ metu parodos dalyviai turėjo galimybę paskanauti kepyklos „Rugelis“ pripažinto tautinio paveldo produkcijos, kuri atspindėjo Zanavykų krašto vietinės tradicijos savitumą ir gardžiųjų Zyplių dvaro virtuvės restoranas "Kuchmistrai" dvariškų patiekalų, kurie siejami su daugelio Europos šalių dvarų maisto kultūra, pristatė mūsų krašto dvarus. Unoravas zanavykiškas vaišingumas neliko nepastebėtas. Gyrė parodos lankytojai, liaupsino kolegos iš kitų regionų.

Parodos metu vyko NTVA inicijuoti B2B susitikimai su didžiausiais Lietuvos kelionių organizatoriais, kurių metu Šakių TVIC atstovai pristatė Zanavykijos turizmo objektus ir jų teikiamas paslaugas. B2B susitikimų metu buvo pristatytas pagal Šakių krašto VVG projektą (numeris: ŠAKI–LEADER–6B–KV–11–9–2021/ NMA NR. 42VS-PV-22-1-04938-PR-001) rengiamas Šakių rajono turistinių paslaugų katalogas “Šakiai. Pažink. Paragauk. Pajusk”. Jame įtraukti visi vietinio turizmo objektai ir visos turizmo paslaugos. Šis leidinys labai pasitarnaus tiek kelionių organizatoriams, tiek individualiems gidams renkant turistų grupes ir planuojant keliones į Zanavykiją tiek su šeima, tiek atvykstant autobusais.

Paroda Adventur 2023 truko 3 dienas: penktadienis – kontaktų su kelionių organizatoriais ir gidais užmezgimas, Šakių rajono turizmo paslaugų teikėjų reklama ir gidų aktyvinimas rinkti organizuotas turistų grupes į mūsų rajoną. Šeštadienis – gausus pavienių lankytojų ir individualių keliautojų. Sekmadienis – žinančių ko nori ir atvykusių pasikonsultuoti lankytojų bei turistų planuojančių artimiausias keliones Šakių kryptimi diena.

 

Šakių TVIC kolektyvas labai dėkingas visiems turistinių paslaugų teikėjams, kurie kartu vyko į parodą skleisti žinią apie Šakių krašto unikalumą, išskirtinumą, turistinių paslaugų įvairovę ir gausą: Zanavykų muziejaus, Lukšių kultūros centro, restorano „Kuchmistrai“, viešbučio „Zyplių dvaro oficina“, Gelgaudiškio kultūros centro, Vinco Kudirkos muziejaus atstovams. Taip pat nuoširdus ačiū ir naujai šiais metais prisijungusiems bitininkystės ūkiui „Saldūs ūsai“.