Ilgus metus Žemosios Panemunės dvaras buvo nugrimzdęs į istorinės atminties užmarštį. Pastarųjų poros metų atliekamų tyrimų ir prie šio objekto dirbančių patyrusių specialistų dėka jo didinga istorija atgimsta naujam gyvenimui. Tyrimų eiga atskleidė nepaprastą šio dvaro praeitį bei istorinį ir architektūrinį reikšmingumą Lietuvos valstybės istorijai. Galima daryti prielaidą, kad dvaras įkurtas buvusios kryžiuočių pilies vietoje, archeologiniai radiniai datuojami XIV - XVII a., o nuo XVI a. Žemoji Panemunė priklausė Sapiegų giminei. Tai seniausias savo amžiumi dvaras Šakių rajone. Dvaro sodyba įsikūrusi ant aukšto Nemuno kranto šlaito, tarp dviejų Žemosios Panemunės piliakalnių. Dvaro rūmus supa didžiulis obelų sodas, pavasarį pražydus 650-imt senųjų vaismedžių, rūmai skendi baltų žiedų jūroje.

Šiuo metu Žemosios Panemunės dvaras nėra restauruotas, tačiau atviras istorija besidomintiems žmonėms. Jame organizuojamos pažintinės ekskursijos, skatinančios atsigręžti į istoriją dabartiniam žmogui ir išsaugoti jos atmintį ateities kartoms. Lankytojai ekskursijos metu supažindinami su dvaro istorija, rūmų griuvėsiuose vaikštoma tik su apsauginiais šalmais, apsilankoma dvaro rūsiuose.

 

Žemosios Panemunės dvaro sodybos fragmentų kompleksas paskelbtas Valstybės saugomu objektu.

 

KAINORAŠTIS:

Pavadinimas

Trukmė

Turistų skaičius

Kaina asmeniui

Kaina grupei

"Pažintis su Žemosios Panemunės dvaru" (įskaitant apsilankymą dvaro rūsiuose bei rūmų griuvėsiuose).

Apie 1 val. 30 min.

 

15 Eur

 

Pažintinės ekskursijos vyksta tik šeštadieniais 12:30 val. arba 14:30 val.

Išankstinė registracija būtina. Rezervuoti susitikimo laiką galima Žemosios Panemunės dvaro FB paskyroje - Žemosios Panemunės Dvaras arba telefonu.

 

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!