Ant vaizdingo Nemuno upės šlaito įsikūrę, didingus laikus menantys ir naujam gyvenimui prieš dešimtmetį atgimę Gelgaudiškio dvaro rūmai. Tai XIX a. perlas Šakių rajono architektūrinio paveldo lobyne. Dvaro rūmuose išsaugota unikali interjero puošyba – secesija. Gelgaudiškio dvare dirbanti profesionalų komanda siūlo net 7 skirtingo pobūdžio ekskursijas bei itin malonius pasivaikščiojimus po dvaro parką. Čia atrasite ne tik kitus dvaro ansamblio pastatus, bet ir nuostabią sidabrinių klevų alėją, kuri grožiu stebina įvairiais metų laikais. 1972 m. šiame dvare filmuotas legendinis lietuvių filmas „Tadas Blinda“, na o šiandien čia Jūsų laukia įspūdinga architektūra, profesionalaus meno parodos, išskirtinės muzikos koncertai, pažintinės ir teatralizuotos ekskursijos.

Ekskursijos su gidu (1 val.) metu svečius pasitinka dvaro ponia, kuri supažindina su dvaro istorija, unikalia rūmų puošyba (secesija), XIX-XX a. pr. gyvenimo būdu dvare.

Ekskursijoje su dvaro šokių pamoka (1,5 val.) pažintinės ekskursijos metu dvaro salėje svečius pasitinka antroji dvaro ponia, kviesdama pasimokyti nuotaikingų dvaro šokių žaidimų, kurie pritaikyti įvairaus amžiaus žmonėms. Norint pratęsti ekskursiją su dvaro šokių pamoka, galima papildomai užsakyti ir vaišes (2 val.) Svečiai terasoje vaišinami 3 rūšių dvaro sūriais, kropeliais (vieno kąsnio spurgytėmis) arbata arba namine gira, jie supažindinami su dvaro virtuvės istorija.

Teatralizuotos ekskursijos (3 val., gegužės-spalio mėn.) metu dalyvius pasitinka dvaro ponas, aprodo dvaro rūmus, vėliau su svečiais pasuka į parką. Čia visų laukia medžiotojų paruoštos žvėrienos vaišės, galima papūsti į medžioklinį ragą ar pašaudyti. Prie Asesoriaus kapo pasitinka baudžiauninkės, verkia žąsis praganiusi maža piemenaitė, svečiai vaišinami iš dvaro virtuvės nugvelbtu sūriu. Velnio kalne laukia linksmybės: gyva muzika, išsipustę ponai, naminė gira ir kropeliai (zanavykų krašto kulinarinis paveldas).

Edukacinė ekskursija mažiesiems „Į svečius pas raganą“ (iki 2 val.). Dvaro ponia vaikams (darželinukams ar pradinukams) seka pasaką (dvaro istoriją): parodo dvaro menes, supažindina su senovinėmis krosnimis, papasakoja apie senovės kaimo ir dvaro vaikų gyvenimą (aprangą, mitybą ir kt.). Vaikai mokomi mandagaus elgesio, dalyvauja viktorinoje su saldžiais prizais. Vėliau ponia kartu su vaikais eina ieškoti Gerosios Raganos, kuri įsikūrusi rūmų cokoliniame aukšte...

Edukacinė ekskursija vyresniems vaikams ir paaugliams (1,5 val.). Dvaro ekspozicijų salėje dvaro ponia pasakoja dvaro istoriją, pamoko dvariško elgesio. Surengiama viktorina su saldžiais prizais. Vėliau rūmuose šokių mokytoja lankytojus pamoko dvariškų šokių, žaidimų, o po užsiėmimų vaikai kviečiami į apžvalgos aikštelę ant rūmų stogo. Pedagogai, lydintys grupę, vaišinami kava, arbata.

Kainoraštis:

Pavadinimas

Trukmė

Turistų
skaičius

Kaina asmeniui

Kaina grupei

Ekskursija su šokių pamoka

1,5 val.

15 - 60

12 Eur

Minimali kaina 180 Eur

Ekskursija su šokių pamoka
ir vaišėmis

2 val.

15 - 60

14 Eur

Minimali kaina 210 Eur

Ekskursija su gidu

1 val.

Neribojamas

 9 Eur

Minimali kaina 90 Eur

Teatralizuota ekskursija

3 val.

15 - 100

20 Eur

Minimali kaina 300 Eur

Edukacinė ekskursija vaikams

1,5 val.

15 - 60

8 Eur

Minimali kaina 120 Eur

Edukacinė ekskursija paaugliams

1,5 val

15 - 60

8 Eur

Minimali kaina 120 Eur

Pritaikymas neįgaliesiems: visiškai pritaikytas. Yra neįgaliųjų automobilių parkavimo vietos, neįgaliesiems pritaikytas atskiras įėjimas, vertikalus platforminis keltuvas, neįgaliesiems pritaikytas tualetas.

Turistai į Gelgaudiškio dvarą priimami tik susitarus iš anksto.

Informacija apie pažintinių ekskursijų su gidu ar su edukacijomis turistų grupėms kainos ir užsakymai tel. nr. +370 676 82722 

Informacija apie dvaro lankymo kainas ir dvaro darbo laiką priimant individualius pavienius turistus tel. nr. +370 620 70723

 

Apie 1842-1846 m. Prūsijos baronas Gustavas Henrikas Koidelis ant aukšto Nemuno slėnio šlaito pastatė mūrinius vienaukščius dvaro rūmus, kurie čia stovi iki šiol. Dvaras turėjo savo vandentiekį, ledainę ir kitus pastatus. Koideliai 1892 m. dvarą pardavė Komarams, tačiau per žemės reformą 1922 m. dvaras buvo išparduotas, o rūmuose įsteigta vaikų prieglauda.

Būtent čia, prie Gelgaudiškio dvaro 1972 m. buvo filmuojamos kai kurios scenos Lietuvos televizijos filmui„Tadas Blinda“.
Šiandien dvaro teritorijoje įsikūrusi Gelgaudiškio specialioji mokykla.
Centriniai rūmai restauruoti 2012 m.
Per Nemuną kitame krante raudoniu plieskia Panemunės pilies stogai. Kalbama, kad kažkur turi būti slaptas požeminis praėjimas, nutiestas po Nemunu iš vienos pilies į kitą.
Gelgaudiškio dvaro rūmus supa vienas didžiausių Lietuvos dvarų parkų, pasižymintis sudėtinga struktūra. Manoma, kad čia senovėje galėjo būti alkas, nes pagonys šventais laikė tuos miškus, kuriuose augo ąžuolai, liepos ir pušys. Visi šie medžiai auga čia nuo senų laikų.
Parke įrengtas pažintinis takas (2,5 km), kuriame galima pasigrožėti ir retais medžiais: juodąja pušimi, veimutine pušimi, raudonuoju ąžuolu, paprastuoju buku, europiniu maumedžiu, raudonžiedžiu kaštonu. Didelių ąžuolų yra per keturis šimtus, kai kurie yra 26 m aukščio ir iki 1,5 m skersmens. Ketureilėje sidabrinių klevų alėjoje drevėse peri didysis dančiasnapis, įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą.
Dar neseniai parke augo storiausia ir aukščiausia Suvalkijos eglė (aukštis – 41,5 m, skersmuo – 133 cm). 2010 m. pavasarį miškininkai, dalyvaujant būriui smalsuolių, nudžiūvusią eglę nupjovė ir paliko tik kelmą. Suskaičiavus rieves paaiškėjo, kad eglė buvo apie 155 metų amžiaus.
Parke daug įdomių, legendomis apipintų objektų: Asesoriaus kapas, Velnio kalnas, Baronkapinės (baronų Koidelių kapai), Pakaruoklių kalnas, tyro vandens šaltinėlis.
„Žvaigždė“. Tai aikštelė, iš kurios taisyklingai aštuoniomis pasaulio šalių kryptimis iškirstos proskynos. Pasakojama, kad dvarininkai medžioklių metu šioje vietoje pietaudavo ir tuo pačiu stebėdavo perbėgančius žvėris.
„Asesoriaus kapas“. Legenda pasakoja, kad čia palaidotas dvaro asesorius (teisėjas), kuris skirdavęs griežtas bausmes baudžiauninkams ir dažnai pats jas vykdydavęs. Vėliau žmonės pastebėjo, kad asesorius pasikeitė, pradėjo skirti mažesnes bausmes. Greitai išaiškėjo, kad jis įsimylėjęs baudžiauninkę. Tačiau dėl luomų skirtumo santuoka su baudžiauninke buvusi neįmanoma. Šioje vietoje asesorius sielvarto apimtas nusižudė, prieš tai nužudęs žirgą ir užmušęs šunį. Teisėjas buvęs labai turtingas. Čia aukso ieškotojai ne kartą slapta kasė duobes, ieškodami asesoriaus auksinės kardo makšties ir diržo sagties.
„Velnio kalnas“. Tai įspūdinga, daugelyje legendų minima stačiais šlaitais kalva. Šio kalno pavadinimo kilmę aiškina legendos. Viena – kad baudžiavos laikais pietinėje kalno pusėje buvusi dirbama dvaro žemė, kurią baudžiauninkai mediniais arklais sunkiai įdirbdavo. Kai baudžiauninkus siųsdavo arti šią žemę, jie sakydavę: „ir vėl į tą velnio kalną“. Kita legenda – kad ir baudžiavos laikais šį gražų kalną mėgdavę dvarininkai. Čia rengdavę iškylas, puotas. Baudžiauninkai, matydami iškylaujančius ponus, sakydavę: „ir vėl tie velniai puotauja“. Vėliau ši vieta pradėta vadinti Velnio kalnu.
Šiandieninę dvaro istoriją tęsia Gelgaudiškio kultūros centras ir bendruomenė, čia įkurtas Amatų centras, nuolat šurmuliuoja įvairūs renginiai.
Kviečiame išbandyti:
Teatralizuotą ekskursiją  dvaro ir parko takais, čia sutinki medžiotojus, pyška šūviai, turistai pavaišinami, vėliau ant Velnių kalno prisistato „ponai“, muzikantai, surengiami šokiai;
Pažintinę ekskursiją su dvaro šokių pamoka „Senųjų menių paslaptys“;
Edukacinę programą vaikams „ Į svečius pas dvaro vaiduoklius“;

Apie 26 km nuo Zyplių dvaro sodybos (važiuojant iš Šakių Jurbarko link) ─ įspūdinga Gelgaudiškio dvaro sodyba su puošniais restauruotais rūmais, juose esančiu labai vertingu interjeru, gražuolėmis krosnimis. Sodyba turi vieną didžiausių Lietuvoje miško tipo parką su jame augančiais retais želdynais. Nacionalinio reikšmingumo lygmens kultūros paveldo objektas Gelgaudiškio dvaro sodyba yra paskelbta kultūros paminklu.

Darbo laikas
2023-05-16 Ne Gelgaudiškio, o MELAGIŲ dvaras! Internete nurodomas darbo laikas – šeštadieniais iki 18 valandos. 2023 m. gegužės 13 d., šeštadienį, atvažiuojame iš Vilniaus. 16 val. dvaras uždarytas, jokios informacijos nėra, telefonu niekas neatsiliepia. Internete rašoma, kad dvaras dirba. Pusvalandį pavaikščioję aplinkui, išvažiuojame. Kadangi nakvojome Jurbarke, nutarėme pakeisti planus ir sekmadienį grįžti į Gelgaudiškį. Vis arčiau negu iš Vilniaus. Prieš tai vėl pasitikslinome internete. Radome, kad dirbs ne nuo 12.00, kaip priklauso vasaros sekmadieniais, bet tik nuo 13.00. Ką gi, naiviai patikime, geranoriškai paspėliojame apie kokias nors nenumatytas aplinkybes. Atvažiuojame šiek tiek anksčiau. Laukiame. 13.00 internetas praneša, kad dvaras atidarytas. Tačiau durys užrakintos, kabo ta pati lentelė „Uždaryta“, telefonu niekas neatsiliepia. Po pusvalandžio nusispjauname ir išvažiuojame. Aikštelėje lankytojų transportui stovi aštuoni automobiliai ir du motociklai. Nuotaika sugadinta, vėl papildomi kilometrai pirmyn ir atgal, veltui sugaištas laikas, nespėta aplankyti kitų numatytų vietų. PIKTA ir APMAUDU! Gal Gelgaudiškio dvaras ruošiasi atlyginti finansinę ir moralinę žalą apgautiems lankytojams?
Gelgaudiškio dvaro sodyba
2018-05-23 Per mažai teksto tokiam geram straipsniui . Galėtų įdėti keletą nuotraukų .