Liepos
12 d.

Tradicinė šventė „Mėlynių festivalis“ Lekėčiuose


Jau 9 metus iš eilės girių ir uogienojų apjuosti Lekėčiai kviečia visus į tradicinį Mėlynių festivalį, kuriame apstu įvairiausių veiklų visai šeimai ir dėmesio uogų  karalienei mėlynei.

Mėlynių festivalis yra nemokamas, visą dieną iki išnaktų trunkantis renginys, skirtas įvairiai auditorijai. Prasmingos ir įdomios veiklos ras tiek maži, tiek suaugusieji. Didelis dėmesys skiriamas tradicijų išsaugojimui, tradiciniams amatams. Gamtos apsuptyje bus gausu edukacinių užsiėmimų, sporto rungčių, meninių veiklų, laukia puiki koncertinė programa.

Renginio metu atidaroma Algimanto ir Audronės Vorevičių tapybos darbų paroda „Dvi pusės“.

Sventės svečius pasitiks gyvosios gamtos skverelis, supažindinantis su veisliniais triušiais, jaukiomis ožkytėmis bei terapiniais šuniukais. Charizmatiškasis profesorius Algirdas Amšiejus supažindins su paslaptingu ir sveikatą atnešančiu bičių pasauliu.

Nuo vidurdienio šurmuliuos puikiausia mugė, kurioje atvyksta prekybininkai ne tik iš visos Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Kadangi ši šventė vadinasi „Mėlynių festivalis“, jame karaliauja uogų uoga MĖLYNĖ. Nors šiemet gamta pašykštėjo mėlynių, bet Mėlynių festivalyje jų tikrai bus! Lekėčių moterų klubo narių vienetiniai rankų darbo gaminiai, skirti tik Mėlynių festivaliui! Tradicinė, natūrali juoda duona, pagardinta mėlynėmis. Autentiškas Lekėčių krašto šakotis su mėlynėmis. Įvairūs kepiniai – keksiukai, sausainiai, pyragai – taip pat paskaninti mėlynėmis. Saldainiai su mėlynėmis. Natūralus, naminis limonadas su mėlynėmis. Visų pamėgti mėlynių skonio naminiai ledai. Ir dar daug visko, kas pagardinta mėlynėmis. 

Festivalyje mėlynėmis ne tik gardžiuojamasi, bet ir jomis piešiama. Jau kelintus metus iš eilės žmonės rungiasi konkurse „Aprangos kodas – Mėlynių festivalis“, kur save kūrybingai išreiškia stilistikos srityje.

Mėlynių festivalyje galima rasti visko. Paragauti, išbandyti, naujai atrasti, kultūriškai ir prasmingai praleisti laiką nuostabioje gamtos apsuptyje. Labai laukiame visų, linkėdami prisirinkti kuo daugiau gražių vasaros prisiminimų.

Daugiau informacijos apie renginį galima rasti Mėlynių festivalio FB https://www.facebook.com/melynes