Tuo pačiu metu visuose Lietuvos kampeliuose, nepaisydami protarpiais pasirodžiusio lietaus ar artviresnėje vietoje pučiančio žvarbesnio vėjo, keliavo piligrimai. Šakių rajone toks žygis buvo pirmasis. Mat oficialaus Camino lituano piligriminio kelio per Šakių rajoną dar nėra. Nuoširdžiai džiaugiamės nenuleidžiančios rankų Gelgaudiškio bendruomenės centro „Atgaiva“ pirmininkės Ilonos Šeflerienės iniciatyva. Jos dėka kelio atsiradimo idėja Šakių rajone jau tikrai galima tikėti, kad bus! Ilonos iniciatyva ir sugebėjimas sutelkti krašto žmones bendriems tikslams duoda „gražių ir prasmingų vaisių“.
Gegužės 9-osios rytą žygis „Lietuva eina“ Šakių rajone prasidėjo Kiduliuose, buvo aplankytas Kidulių ir Kaimelio dvarai, poilsiavietė „Lašas“, Maštaičių piliakalnis, Gelgaudiškis. Žygio pabaigoje vyko šv. Mišios Gelgaudiškio Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje. Po mišių – bendra vakarienė ir kelionė namo. Iš viso žygio metu nueita 16 km.
Šakių rajonas piligrimystėje žengia dar tik pirmuosius žingsnius. Žvalgomis galimos atkarpos, diskutuojama su bendruomenių atstovais. Šią vasarą numatytas būsimo Camino lituano kelio per Šakių rajoną tinkamumo tikrinimas, galimų praktinių sprendimų ieškojimas.

Atsiliepimai