Vaiguva – ne tik įprastas upelis, bet ir turistų pamėgta pabraidžiojimo vieta bei gatvė, kuria dar ir dabar važinėja automobiliai. Į Vaiguvą suteka kiti upeliai, todėl vanduo čia visuomet švarus ir šaltas, dugnas nusėtas akmenukų. Upelio vagoje iki Pirmojo pasaulinio karo gulėjęs riedulys, ant kurio pasivaikščiojimų metu ilsėdavęsis rašytojas Vincas Kudirka.

 


Iki pirmojo pasaulinio karo Plokščiuose, Vaiguvos upelyje gulėjo didžiulis riedulys, ant kurio pasivaikščiojimų metu ilsėjosi ir rašė Vincas Kudirka. Pasakojama, kad ties didžiuoju akmeniu dažnai susikirsdavo Vinco Kudirkos ir suomių rašytojos Mailos Talvio keliai, kai ji vienu metu viešėjo Plokščiuose. Kai kuriuose rašytiniuose šaltiniuose užsimenama, jog šiuos du artimos sielos žmones jungė romantiški ryšiai ir jausmai.
Pirmojo pasaulinio karo metais akmuo buvo susprogdintas. Iš jo Stulgių kaimo ūkininkas pasigamino girnas, kuriomis buvo spaudžiamas sėmenų aliejus. Vėliau aliejinė buvo uždaryta, o girnos surastos ir į miestelį parvežtos tik po kelių dešimtmečių. Plokščių centre jos pastatytos 1970 metais, kai miestelis šventė 300 metų jubiliejų. Iki šiol jis vadinamas V. Kudirkos akmeniu.

Labai rekomenduojam
2021-05-23 Jauki vieta. Išskirtinis upelis ir jo kaimelis. Labai rekomenduojam visiem!!
Upė - gatvė Vaiguva
2018-04-05 Turistinės išvykos (2018.04.05) metu didžiai susidomėję susipažinome su upe-gatve Vaiguva. Išmatavome apytikrius upės plotį B = 2,5 m, tėkmės gylį H = 0,3 m, tėkmės greitį V = 1,6 m/s ir gavome pratekančio vandens kiekį (debitą) Q = B x H x V = 2,5 x 0,3 x 1.6 = 1,2 m3/s. Tėkmė audringa, vanduo labai drumzlinas. Vidmantas bandė Vaiguvą peršokti, bet nepavyko, sušlapo iki kelių...