Sudargo piliakalnių kompleksas istorine, archeologine ir kultūrine prasme laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių. Balnakalnio, Žydkapių, Bevardžio, Pilaitės ir Vorpilio piliakalniai - istorijos saugotojai. Viduramžiais čia būta vienos svarbiausių gynybinių pilių kovose su kryžiuočiais. Šiandien į neaprėpiamus tolius žvalgosi išlikę dar ryškūs piliakalnių didybės ženklai, lankytojų akis džiugina nuo 5 piliakalnių viršūnių atsiverianti Nemuno juostos mėlynė, miškų ir laukų horizontai. Tačiau Sudargas ne tik piliakalniais turtingas – šiame miestelyje gyveno visame pasaulyje garsaus rašytojo Džeromo Deivido Selindžerio proseneliai ir kiti žymūs žmonės.

Ant vieno iš Sudargo piliakalnių šlaito stovi Džeromo Deivido Selindžerio romanui, pasauliniam betseleriui „Rugiuose prie bedugnės“ skirtas paminklas. Jo įamžinimas – labai simboliškas, ypač žinant rašytojo šeimos istoriją... Romanui skirtame paminkle - pagrindinio „Rugiuose prie bedugnės“ herojaus siluetas ir iškalta citata „Aš saugau vaikus, kad jie nenukristų į bedugnę“. Skulptorius Nerijus Erminas.

Sudargo piliakalnių komplekse vedamos ekskursijos. Gido paslauga užsakoma susitarus iš anksto. Gido paslaugos kaina 20 eur/val.

Pritaikymas neįgaliesiems: nepritaikyta.

Piliakalniai
2018-10-12 Anksčiau tik kalniukai
Išvykai
2018-07-28 Fantastiška vietelė, kurioje gera pasivaikščioti su visa šeima
Sudargo piliakalniai
2018-05-07 Puiki vieta.Idomu,ka rado archeologai...?
Gražu....
2018-04-09 Gražu, kviečiame visus atvykti...