„Pilių ir dvarų kelio“ idėja gimė prieš pusantrų metų, kai Vilniaus dailės akademijos Panemunės pilies direktorius dr. Marius Daraškevičius pakvietė į pirmąjį susitikimą iniciatyvinę grupę, suburtą iš Kauno miesto turizmo ir rinkodaros agentūros „Kaunas IN“, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro, Šakių ir Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centrų atstovų.
Nepaprastai smagu, kai idėja virsta kūnu! Be abejonės, dar daug ką turime nuveikti, bet tai motyvuoja judėti pirmyn! Nacionalinio kultūros kelio sertifikatas – tai ne tik prestižo ženklas, bet ir įsipareigojimas atitikti aukštus kultūros paveldo, turinio ir poveikio standartus. Šį statusą pelnyti sudėtinga, nes vertinamas ne tik maršruto istorinis ir kultūrinis išskirtinumas, bet ir jo aktualumas nacionaliniu mastu, tvarus valdymas bei gebėjimas skatinti kultūrinį turizmą. Atrankos procesas – kruopštus ir daugiapakopis, užtikrinantis, kad kultūros keliu būtų pripažinti tik išskirtinės vertės projektai.
„Pilių ir dvarų kelias“ apima išskirtinį architektūrinį, istorinį ir gamtos paveldą: Aukštosios Fredos, Belvederio, Veliuonos, Jurbarko, Kidulių, Kaimelio, Gelgaudiškio, Ilguvos, Sviatošino (Kriūkų), Zyplių ir Žemosios Panemunės dvarus bei Kauno, Raudondvario, Raudonės ir Panemunės pilis. Maršrutą sudaro ne tik kultūros paveldo objektai – tai gyvi traukos centrai, kviečiantys atrasti dvarų kultūrą ir gastronomiją, mėgautis gamta ir istorija, įsitraukti į turiningas edukacines ir pramogines veiklas.
Daugiau apie „Pilių ir dvarų kelią“ galite skaityti: čia